28 May 2020

Eminevim 160 Bininci Teslimatı Gerçekleştirdi

Türkiye’de Elbirliği Sistemi ile faizsiz ev ve araç sahibi yapan Eminevim, 2020 yılında yaptığı teslimatlarla pazarda yeni bir rekora imza attı. 1991’den bu yana teslimatlarını aralıksız sürdüren firma, 2020’nin ilk 4 ayında, yaşanan salgına rağmen teslimatlarını %41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha ev ve araç sahibi yaparken, sistemden faydalanarak ev ve araç sahibi olanların toplam sayısı da 160 bine ulaştı.Türkiye’de faiz ödemeden, küçük birikimlerle tasarrufa dayalı çözmeler sunan Eminevim, araç ve konut pazarında uyguladığı faizsiz Elbirliği Sistemi ile teslimatlarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. 2020 yılının ilk 4 ayında teslimatlarını %41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha faiz ödemeden ev ve araç sahibi yapan firma, hizmet vermeye başladığı 1991 yılından bu yana toplamda 160 bin teslimat gerçekleştirmiş oldu. İnsanların ev ve araç ihtiyaçlarını faizsiz, gelirine göre taksitlerle ve küçük birikimlerle karşılayabilmekten mutluluk duyduğunu belirten Emin Grup İcra Kurulu Başkanı A. Sefa Üstün, faizsiz bir model olan Elbirliği Sistemi ile 160 bininci teslimata imza atabilmenin ülke ekonomisine sağlanan kazançlar bakımında oldukça gurur verici olduğunu dile getirdi. 
 
2020’de 1,2 Milyar TL’lik finansal katkı sağlandı
Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgına rağmen alınan tedbirler sayesinde 2020 yılında hizmetlerinin aralıksız sürdüğünü ifade eden A. Sefa Üstün, yapılan teslimatlarla yılın ilk 4 ayında ekonomiye 1,2 Milyar TL’lik finansal katkı sağladığını söyledi. Üstün şöyle konuştu: ““Türkiye genelinde 1991 yılından bu yana uyguladığımız Elbirliği Sistemi, mevcut finansal sistemlere alternatif, konut sahibi olma maliyetlerini ciddi anlamda düşüren, içinde dayanışma ruhunun olduğu faizsiz bir milli finansman sistemidir. Bugüne kadar 160 bini aşkın kişiyi faiz ödemeden, bütçesine uygun taksitlerle ev ve araç sahibi yaptık. Özellikle pek çok sektörün durma noktasına geldiği salgının ilk 4 aylık döneminde Eminevim’in yaptığı konut teslimatları aralıksız sürdü ve bu dönemde 3 bin 500’e yakın konut teslimatıyla geçen yılın aynı dönemine göre %29’luk bir artış sağlandı. Aldığımız tedbirlerle 2020 yılının ilk 4 ayında toplam araç ve konut teslimatımızı ise geçen yılın aynı dönemine göre %41’lik artışla 7 bin 500’e çıkarmayı başardık. Ev veya araç sahibi olma planlarını ertelemek istemeyen insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak bu zor dönemde ülkemizin ekonomisine ve konut sektörüne yaklaşık 1,2 Milyar TL katkı sunduk. Bu başarılar bizleri gururlandırıyor. Tedbirler çerçevesinde kesintisiz hizmete devam edeceğiz.” dedi.

Konut sahibi olma maliyetlerinin Elbirliği Sistemi ile önemli oranda düştüğünü ve sistemin konut pazarında önemli bir rol sahibi olduğunu belirten Üstün, yıl sonuna kadar 20 bin teslimat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

 


EMİNEVİM Hakkında

Emin Grup bünyesinde 2005 yılında kurulan Eminevim, geliştirdiği faizsiz ev ve araç alma finansman sistemi ile Türkiye’de 128’den fazla şube ve 1900’den fazla çalışanla hizmet vermektedir. Ev sahibi olmak isteyenleri Elbirliği Sistemi içine dahil ederek faizsiz, vade farksız imkanlarla ve uzun vade taksitlerle ev sahibi yapmaktadır. Emin Grup bünyesinde faaliyet gösteren Eminevim, bugüne kadar 160 bini aşkın kişinin tercihi olmuş ve sektöründeki liderliğini 30 yılı aşkın süredir sürdürmüştür. Faizsiz ev alma sisteminin mucidi olan Eminevim, kişilere istediği ilden beğendiği evi alabilme imkanı sunarak Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen kişilerin uğrayacağı ilk adres haline gelmiştir.  Türkiye’nin 81 ilinde tapu teslim eden ilk özel kurum olma unvanını elinde bulunduran Eminevim, her ay yaklaşık 2.000 kişiyi ev ve araç sahibi yapmaktadır. Her ölçekte tasarrufu bir araya getiren Elbirliği Sistemi ile kurumsal, şeffaf ve faizsiz bir şekilde müşterilerin gayrimenkul ve araç edinmesini sağlamayı hedefleyen firma, bugün faizsiz finans sektörüne yön vermektedir.

DİĞER HABERLER
Tüm Haberler
EMİNEVİM
Eminevim BDDK Lisansını Yeni Genel Müdürlük Binasında Karşıladı
EMİNEVİM
BDDK Lisansı ile 3. Nesil Finansman Modeli Devreye Alındı
EMİNEVİM
Eminevim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Nuh Suat Karataş Atandı