Hakkımızda

Değerli iş ortaklarımız ve çalışanlarımız

Kurucumuz merhum A. Emin Üstün’ün önderliğinde girişimci ve vizyoner bir bakış açısıyla 1991 yılında temelleri atılan şirketimiz, Türkiye’de geniş bir kesimin finansman ihtiyacını faizsiz karşılama gayesiyle 30 yılı aşkın süredir hizmetlerini sürdürüyor. Başarılarla dolu mazisini hep bir adım öteye taşımak için başta konut ve araç pazarı olmak üzere pek çok sektörde üretmeyi, ülkesine değer katan yatırımları hayata geçirmeyi amaç edinen bir şirket olarak 2 bini aşkın çalışanımızla ülkemiz ve milletimiz için durmadan çalışıyoruz.

Emin Üstün Holding çatısı altında ülkemize kazandırdığımız ve kurucusu olduğumuz sürdürülebilir bir hizmet modeli olan faizsiz Elbirliği Sistemi ile konut ve araç pazarında, bir yanda ülkemiz insanlarının hayallerini gerçeğe dönüştürürken bir yanda da bu alanda ülkemize en büyük ekonomik katkıyı sağlıyoruz. Şirket bünyemizde bulunan Eminevim ile her yıl 25 bine yakın insanı ev ve araç sahibi yapıyor, yaptığımız teslimatlarla ekonomiye 4 milyar TL düzeyinde katkı sunuyoruz. Sadece konut ve araç değil, gayrimenkul, inşaat, enerji, sigorta, turizm, tarım ve hayvancılık gibi daha birçok sektörde de önemli atılımlar gerçekleştiriyoruz. 

Şirket tarihimiz boyunca kat ettiğimiz her mesafede hedeflemiş olduğumuz noktaya ulaşabilmenin mutluğunu yaşarken bugünden önümüzdeki yıllara daha hazır, hedeflerimiz doğrultusunda geleceğin planlarını şimdiden yapan bir vizyon çerçevesinde ilerliyoruz. Elbirliği Sistemi’nin global bir zemine oturtulmasının ve uluslararası alanda da hizmet verebilecek bir yapıya dönüşmesinin hazırlığını da yapıyoruz. Atılan bu adımlar sayesinde kendini kanıtlamış bir model haline gelen Elbirliği Sistemi’nin, oluşturulan güçlü altyapı ile uluslararası alanda da hizmet ağını genişletecek konuma ulaşacağına inanıyoruz.

30 yıllık süre boyunca attığımız her adımda ve imza attığımız her başarıda, önemsediğimiz ve vazgeçmediğimiz değerlerimiz bizim için geleceğe emin adımlarla yürümenin anahtarı oldu. Çünkü bizler iş hayatımızda adımız gibi “emin” ve “güvenilir” olmayı vazgeçilmez bir sorumluluk olarak addediyor ve bu değerleri en büyük varlığımız olarak görüyoruz. Sahip olduğumuz bu en değerli varlığımızı koruyarak bizlere duyulan güvenden ödün vermeden, bu yolda daha güçlü adımlarla ilerlemeye, büyümeye, gelişmeye ve ülkemize değer katan yatırımlara imza atmaya devam edeceğiz.

 

Kurucumuz Merhum A. Emin Üstün         

                                                                             

Başarılı girişimci ve yatırımcı iş insanı merhum A. Emin Üstün, 1951 yılında Bolu ilinin Gerede ilçesinde doğdu. 

1969-1974 yılları arasında bugünkü adıyla Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı devam ettiği sırada 1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi şirketini kurdu. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyetlerini günümüze kadar sürdüren GENTAŞ’ın kuruculuğunu yaptı. 1991 yılında şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve faizsiz Elbirliği Sistemi ile araç sahibi yapan Eminotomotiv’i, 2005 yılında ise otomobildeki Elbirliği Sistemi’ni konut sektörüne uyarlayarak, insanların faizsiz ev almasını sağlayan Eminevim’i kurdu. 

Üstün aynı zamanda yardıma muhtaç insanlara destek olmak ve yardım çalışmalarını yürütmek için kurduğu (HAGEV) vakıf ile dünyanın pek çok noktasına yardım elini uzattı. İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmasına, toplumun gelişmesine, kalkınması ve eğitimli insanların yetişmesine katkılar sundu. 68 yıllık hayatının son anına dek ülkemiz için her zaman çalışan, daima yeni bir şeyler yapmak için çaba gösteren, güven duyulan, saygı gören bir iş insanı kimliğiyle 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanan A. Emin Üstün, 2019 yılında vefatının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.